Сторінки

Сторінки

КУРСОВА: Регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві

                                           

Предмет: економіка, фінанси.
Тип роботи: курсова.
Об'єм роботи: 47 сторінок А4
Унікальність тексту: 89%

В умовах триваючого реформування трудового законодавства України одним із важливих кроків є необхідність прийняття нового Трудового кодексу, який би підняв рівень регулювання трудових відносин на більш високий рівень. У цьому аспекті важливими є врегулювання питань ефективної організації праці на всіх підприємствах, в установах та організаціях. Організацію праці можна розглядати як сукупність різних відносин: організаційних, економічних, правових, етичних, технічних, технологічних тощо. Працівник бере участь у всіх видах відносин, а його правове положення визначається різними документами, зокрема посадовими інструкціями. У процесі реформування трудових відносин в Україні однією з невирішених проблем належної організації праці є проблема правового регламентування діяльності посадових інструкцій працівників підприємств, установ та організацій.

Щоб отримати повний текст роботи звертайтесь за контактами, які є на сайті


ЗМІСТ

 ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ

1.1 Історичний аспект правового регулювання поняття посадова особа

1.2 Визначення поняття та ознак посадової особи в системі кримінального права

1.3 Посадові особи як юридичні особи публічного права

РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГЛАМЕНТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПОСАДВИХ ОСІБ НА ПІДПРИЄМСТВІ

          2.1 Дослідження поняття посадової інструкції

          2.2 Аналіз правової природи посадової інструкції

          2.3 Вимоги до складання посадової інструкції

РОЗДІЛ 3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО СКЛАДАННЮ ПОСАДОВОЇ ІНСТРУКЦІЇ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХДЖЕРЕЛ

  

ВСТУП 

Актуальність теми. В умовах триваючого реформування трудового законодавства України одним із важливих кроків є необхідність прийняття нового Трудового кодексу, який би підняв рівень регулювання трудових відносин на більш високий рівень. У цьому аспекті важливими є врегулювання питань ефективної організації праці на всіх підприємствах, в установах та організаціях. Організацію праці можна розглядати як сукупність різних відносин: організаційних, економічних, правових, етичних, технічних, технологічних тощо. Працівник бере участь у всіх видах відносин, а його правове положення визначається різними документами, зокрема посадовими інструкціями. У процесі реформування трудових відносин в Україні однією з невирішених проблем належної організації праці є проблема правового регламентування діяльності посадових інструкцій працівників підприємств, установ та організацій.

На жаль, дослідники не часто звертають увагу на цю проблему. Проте питання щодо регламентування діяльності посадових інструкцій працівників були предметом дослідження таких авторів, як: І. Біць, О. Виноградова, Ф. Кадиров, Л. Кулбужева, Л. Нечаюк, О. Петерс, О. Ткачівська, О. Хованська, Х. Юдіна, О. Юшко тощо.

Правове регламентування діяльності посадових осіб у сфері господарської діяльності відіграє дуже важливу роль, забезпечуючи реалізацію таких принципів його здійснення, як об’єктивність, неупередженість, відкритість і прозорість. Регламентування діяльності посадових осіб, будучи управлінським за своєю правовою природою, є багатогранним за своїми проявами. Його дієвість, результативність та ефективність мають забезпечуватися такою високою організацією роботи уповноважених органів, таким досконалим правовим регулюванням застосування заходів і засобів адміністративно-правового впливу, які дозволяли б реалізувати призначення регламентування діяльності, його спрямування на забезпечення економічної безпеки підприємства.

Ступінь розробленості проблеми. Окремими питаннями аналізованої проблеми займались А. В. Бондар, В. В. Добровольська, О. В. Легка, М. Г. Ісаков, І. С. Орехова, В. С. Щербина та інші науковці. Таким чином, недостатність теоретичного опрацювання, наявність проблем правового регулювання діяльності посадових осіб на пвідприємстві обумовили актуальність даної роботи.

Метою роботи є визначення основних засад регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві.

Завданнями є:

- розкрити історичний аспект правового регулювання поняття посадова особа;

- визначити поняття та ознак посадової особи в системі кримінального права;

-    дослідити поняття посадової інструкції;

-    проаналізувати правову природу посадової інструкції.

Об'єктом дослідження - є суспільні відносини, що виникають під час здійснення заходів регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві.

Предметом дослідження - є порядок здійснення заходів регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві.

Структура роботи. Робота складається із вступу, двох взаємопов'язаних між собою розділів, висновків та списку використаних джерел. Курсова робота розміщена на _ сторінках.


ВИСНОВКИ 

Таким чином, поняття «посадова особа», незважаючи на достатній історичний досвід правового регулювання цього поняття, досі залишається одним з важливих, дискусійних та законодавчо не визначених категорій інституту державної служби. Більше того, із введенням у нормативний обіг поняття «службова особа», цей питання набуло особливого значення з огляду на необхідність їхнього розмежування. Зважаючи на те, що на законодавчому рівні відсутнє єдине визначення зрозуміти «посадова особа» і «службова особа», а запропоновані визначення в юридичній науці мають переважно галузевий характер, першочерговим завданням є: по-перше, визначення в Законі «Про основи державної служби», який необхідно прийняти, зрозуміти «посадова особа» та «службова особа» та їх особливості. Завдання адміністративної науки полягає у тому, щоби провести їхнє розмежування.

Правове регламентування діяльності господарювання – це вплив права на відносини, що виникають у господарській діяльності, за допомогою певних правових засобів, через систему яких зазначені відносини розвиваються у межах, визначених відповідними юридичними нормами.

Основною метою здійснення регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві, безумовно, є захист життя та здоров'я кожного громадянина, а також охорона навколишнього середовища. Вважається, що чим прозоріший, досконаліший та зрозуміліший для всіх алгоритм здійснення державного контролю, тим ефективніше він досягає своєї мети.

Систему принципів регламентування діяльності посадових осіб господарювання на підприємстві становлять: - загальні принципи контролю (нагляду) як соціального явища; принципи адміністративного процесу; спеціальні принципи регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві. Водночас, лише застосування зазначених принципів у системі дозволяє забезпечити відповідний рівень виконання соціальних функцій посадовими особами господарчої діяльності, а також застерегти від порушень з боку органів державної влади.

Отже, принципи регламентування діяльності посадових осіб на підприємстві є елементами його правової форми. Вони є закріпленими правилами, дотримання яких наділяє нагляд та контроль за ефективністю. Вони відображають найбільш загальні стійкі риси контролю і є правовими вимогами.

Посадова інструкція є інструментом організації праці в її правовій формі, оскільки посадова інструкція дає змогу створити ефективну організацію трудових відносин і зачіпає інтереси всіх працюючих і роботодавців. Пропонуємо в новому Трудовому кодексі України закріпити положення про те, що під посадовою інструкцією слід розуміти локальний нормативно-правовий акт, що містить завдання, трудову функцію та конкретний перелік посадових обов'язків працівника з урахуванням особливостей організації виробництва і праці, прав і між його відповідальності, а також кваліфікаційні вимоги, що висуваються до обійманої посади. Було б доцільно також запровадити до Трудового кодексу України норми, що регулювали б складання, зміст, прийняття, зміну та скасування посадових інструкцій.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 

1. Конституція України від 28 червня 1996 року, з наступними змінами та доповненнями. Відомості Верховної Ради України (ВВР). URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80

2. Господарський Кодекс України від 16 січня 2003 року, з наступними змінами та доповненнями. Відомості Верховної Ради України. URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/436-15 1

3. Кодекс законів про працю України із змінами та доповненнями станом на 09.12.2012 р. Відомості Верховної Ради України. URL: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/322-08/conv/page

4. Податковий Кодекс України від 2 грудня 2010 року з наступними змінами та доповненнями. Відомості Верховної Ради України. URL: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv/page1

5. Цивільний Кодекс України від 16 січня 2003 року, з наступними змінами та доповненнями. Відомості Верховної Ради України (ВВР України). URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv/page 2

6. Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року. Відомості Верховної Ради України. URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/877-16/conv

7. Актуальні проблеми господарського права: навч. посіб. за ред. В.С. Щербині. Київ: Юрінком Інтер, 2012. 528 с.

8. Господарське право України: навч. посіб. С. В. Несінова, В. С. Воронко, Т. С. Чебікіна; за заг. ред. С. В. Несінової. Київ: Центр учбової літератури, 2018. 564 с.

9. Господарське право: підруч. Д. В. Задихайло, В. М. Пашков, Р. П. Бойчук та ін.; за заг. ред. Д. В. Задихайла, В. М. Пашкова. Xарків: Право, 2019. 696с.

10. Лебідь В. І. Господарське право: навч. посіб. 2-ге видання допів. і перероб. В. І. Лебідь. Київ: Алерта, 2014. 416 с.

11. Косенко О. Правові аспекти здійснення регламентування діяльності посадової особи у сфері господарської діяльності. О. Косенко. Офіційний веб-сайт Міністерства Юстиції України. URL: http://old.minjust.gov.ua/24659

12. Орєхова І. С. До питання щодо визначення поняття державного контролю у сфері господарської діяльності. І. С. Орєхова. Актуальні проблеми держ. і права: зб. наук. Праць. гол. ред. С.В. Ківалов. Одеса: Юрид. л-ра, 2019. Вип. 46. ​​С. 384-389.

13. Орєхова І. С. Принципи державного контролю у сфері господарської діяльності. І. С. Орєхова. Форум права. 2019. № 2. С. 309-315.

14. Орєхова І. С. Юридичні гарантії законності при здійсненні державного контролю у сфері господарської діяльності. І. С. Орєхова. Наше право. Київ, 2018. № 4. Ч. 2. С. 67-71.

15. Сергійчук В. В. Порядок здійснення заходів регламентування діяльності посадової особи у сфері господарської діяльності. В. В. Сергійчук. Науковий вісник Херсонського державного університету. 2015. Том 2, Віп. 5.  С. 27-33.

16. Трудове право України: підруч. для студ. Юрид. спец. вищ. навч. закл. В. В. Жернаков, С. М. Приліпко, та інші; за ред. В. В. Жернакова. Xерсон, 2012. 496 с.

17. Щербина В. Регламентування діяльності посадових осіб сфері господарювання: удосконалення правового регулювання. В. С. Щербина. Юридична Україна. 2019. № 11. С. 84-87.


Немає коментарів:

Дописати коментар